środa, 29 sierpnia 2012

Konkurs !!!

KONKURS!!!
Ogłaszamy konkurs który będzie polegał na zrobieni ss z tym jak jest się 1000 użytkownikiem bloga : ) Link do obrazka proszę wpisać w komentarzach, do wygrania MP3 Creative ZEN STONE 2GB 

czwartek, 23 sierpnia 2012

iPhone 4S oraz Nokia Lumia rządzą świadomością Polaków

Najczęściej w Internecie dyskutujemy o smartfonach Apple, Nokii oraz HTC. Najpopularniejsze modele to iPhone 4S, Nokia Lumia oraz iPhone 4.
Nie chodzi jednak o to, jakie smatrfony są najpopularniejsze w Polsce (mają największy udział w rynku) lecz o te, o których najczęściej dyskutujemy i które najbardziej pobudzają wyobraźnię. Tak przynajmniej wynika z badania przeprowadzonego w listopadzie przez firmę Brand24, zajmującą się monitorowaniem marek w Internecie.
Co ciekawe - o różnych produktach rozmawiamy w różnych miejscach w Sieci. Dyskusje na temat Apple toczą się mniej więcej w tym samym stopniu na forach, blogach czy Facebooku, ale już informacji o Sony Ericssonie najwięcej wymieniamy na forach.

Zastanawiający jest też fakt, że na wykresie popularności modeli smartfonów znajdują się urządzenia, których nie ma na polskim rynku, lub - jak w przypadku serii LG - występują u nas pod inną nazwą (na świecie smartfony LG nazywane są Optimus, u nas ze względu na zarejestrowany znak towarowy - Swift).

Zgadzacie się z wynikami badania?

czwartek, 26 lipca 2012

Nowości w rodzinie klawiatur Razer BlackWidow

Firma Razer ogłosiła szereg nowości w cenionej rodzinie klawiatur BlackWidow. Wśród nich znalazły się dwa usprawnione modele oraz jedna, zupełnie nowa wersja.
Pierwsza z nowości w rodzinie klawiatur dla graczy, znanych z błyskawicznej reakcji i doskonałej pracy klawiszy, to Razer BlackWidow 2013. Nowy model zapewnia niespotykany dotąd anty-ghosting i wsparcie nowatorskiego systemu zapisu ustawień osobistych w chmurze - Razer Synapse 2.0.
Technologia wzbogaconego anty-ghostingu w serii BlackWidow 2013 pozwala na jednoczesne używanie aż 10 klawiszy. Dodatkowo, nowe modele posiadają czarne matowe wykończenie, zapobiegające powstawaniu nieestetycznych odcisków palców. Niespotykana wydajność jest tu dopełniona wyjątkową wygodą zapewnianą przez Synapse 2.0 – system zapisu ustawień osobistych w chmurze automatycznie zachowa makro i konfiguracje klawiszy, którą można następnie odtworzyć na dowolnym komputerze posiadającym połączenie z internetem.
W nowej odsłonie BlackWidow 2013 gracze znajdą także poprawione podświetlenie, dzięki czemu każdy z klawiszy będzie doskonale widoczny nawet podczas rajdów i bitew toczonych w największych ciemnościach.
Poza usprawnieniami w BlackWidow i BlackWidow Ultimate, firma Razer przedstawia także BlackWidow Tournament Edition – elegancką i kompaktową klawiaturę idealną dla podróżujących graczy, biorących udział w rozgrywkach turniejowych. Pozbawiona bocznych klawiszy numerycznych, nowa BlackWidow Tournament Edition jest lżejsza i zgrabniejsza, dzięki czemu stanowi doskonałe rozwiązanie dla graczy z ograniczoną ilością miejsca na biurku oraz dla tych, którzy nigdy nie rozstają się ze swoim sprzętem podczas wyjazdów na LAN-party czy turnieje.
Każdy z modeli: BlackWidow, BlackWidow Ultimate oraz BlackWidow Tournament Edition jest dostępny zarówno w wersji standardowej, jak i w opcji „Stealth”. Wersja „Stealth” wyróżnia się brązowymi klawiszami cechującymi się wyjątkowo szybką pracą, siłą nacisku jedynie 45 g oraz zmniejszonym skokiem, wynoszącym zaledwie 2 mm.

Razer Ouroboros - zmiennokształtna mysz dla graczy

Firma Razer zapowiedziała dzisiaj mysz Ouroboros. Zupełnie tak jak jej imiennik, ten elitarny gadżet potrafi błyskawicznie przekształcać się i zmieniać formę – wszystko po to, aby jeszcze lepiej dopasować się do każdego rozmiaru dłoni i stylu prowadzenia.

Nie ma dwóch osób o identycznych dłoniach, a każdy z graczy prowadzi myszkę w unikalny dla siebie sposób. Wybierając optymalny kształt nowej oburęcznej myszki, inżynierowie i specjaliści od ergonomii Razer wyodrębnili trzy kluczowe czynniki wpływające na wygodę: całkowita długość myszki, profil zaokrąglenia oraz kształt powierzchni. Mając to na uwadze, Razer Ouroboros została zaprojektowana tak, aby umożliwić rozsunięcie obudowy o 20 mm i tym samym pozwolić na idealne dopasowanie konstrukcji do każdej dłoni.

Ouroboros dodatkowo posiada dwa ruchome boczne panele, dla lepszego oparcia dłoni, oraz regulowany stopień nachylenia tylnego łuku, dzięki czemu podczas wielogodzinnego grania, dłoń będzie oparta w bardziej ergonomiczny sposób. Za czułość myszki odpowiada poprawiony sensor o czułości 8200 dpi oraz wbudowany przełącznik, pozwalający zmieniać czułość w locie. Bezprzewodową pracę Ouroboros umożliwia pojedynczy akumulator AA, który umożliwi co najmniej 12 godzin komfortowej gry. Aby zapewnić jeszcze lepsze możliwości, Ouroboros posiada poprawiony i wielokrotnie nagradzany Dual Sensor System 4G i zapewnia bezprzewodową pracę z 1 ms czasem reakcji.

Cena myszy w Europie ustalona została na 129,99 euro.

Apple zaprezentował OS X Mountain Lion

Aż 200 nowych funkcji znalazło się w najnowszej wersji oprogramowania Apple dla komputerów - OS X Mountain Lion. System został już wprowadzony na rynek i można go pobrać z App Store.
Mountain Lion korzysta z takich rozwiązań jak: integracja z iCloud (pliki przechowywane w chmurze), Centrum Powiadomień (wszystkie ważne powiadomienia pojawiają się na bocznym pasku), iMessage (ułatwiający komunikację z urządzeniami korzystającymi z systemu iOS 5.0), możliwość m.in. zmiany statusu na Facebooku i Twitterze z poziomu systemu operacyjnego, Dictation (komendy głosowe), Gatekeeper zapewniający większe bezpieczeństwo podczas pobierania plików z internetu czy Power Nap, który umożliwia pobieranie poczty czy tworzenie zapasowych danych nawet w trakcie czuwania.
Mountain Lion jest dostępny jako upgrade do systemów Lion oraz Snow Leopard w cenie 15.99 euro.

Rusza produkcja iPhone'a 5

Już wkrótce ma ruszyć produkcja iPhone'ów 5. Tym razem dostawcą sprzętu dla Apple ma być firma Pegatron, a nie dobrze znany Foxconn.
Następna generacja smartfonów Apple będzie wyprodukowana przez grupę Pegatron, która miała już styczność z gigantem z Cupertino. Na początku 2011 roku firma ta wytworzyła dla Apple 10 milionów sztuk iPhone'a 4S, który przed oficjalną premierą powszechnie był nazywany iPhonem 5. Być może z następną generacją słuchawki Apple będzie podobnie.
Serwis Digitimes podaje, że w czwartym kwartale 2012 roku to Pegatron ma stać się głównym dostawcą części do gadżetów Apple. W chińskich fabrykach tego producenta ODM mają powstawać części do przyszłych MacBooków, iPhone'ów i iPadów. Tim Cook nie zamierza jednak rezygnować z usług Foxconnu.
Niemal pewne jest, że iPhone 5 (nie wiadomo czy Apple pozostanie przy tej nazwie) będzie miał większy ekran niż poprzednicy, zmodyfikowane wejście na ładowarkę i system iOS 6. Zarówno orientacyjna cena oraz moment debiutu urządzenia na półkach sklepowych, to obecnie jedne z najbardziej pożądanych informacji w branży IT.

wtorek, 24 lipca 2012

EOS M - pierwszy bezlusterkowiec Canona

Canon zaprezentował pierwszy w swojej ofercie model bezlusterkowego kompaktu z wymienną optyką. EOS M bazuje na matrycy w formacie APS-C i współpracuje z nowym systemem optyki, oznaczonym jako EF-M.

Sercem pierwszego bezlusterkowca firmy Canon jest 18 megapikselowa matryca CMOS w formacie APS-C, pracująca pod kontrolą procesora obrazu DIGIC 5. Sensor pozwala zapisywać zdjęcia z czułościami rzędu 100 - 12800 ISO z możliwością rozszerzenia do 25600 ISO. Nie zabrakło również funkcji nagrywania filmów w jakości Full HD.

EOS M wyposażony został ponadto w hybrydowy system AF (wykorzystujący detekcję fazy) oraz w 3 calowy, dotykowy ekran LCD II Clear View o rozdzielczości 1040 000 punktów. Cyfrówka nie posiada wbudowanej lampy błyskowej, lecz oferowana będzie w zestawie z nowym fleszem - EX Speedlite 90EX, oferującym maksylną liczbę przewodnią 9.

Wraz z aparatem EOS M, Canon zaprezentował także dwa pierwsze szkła nowego systemu. Są to: naleśnik EF-M 22mm f/2 STM oraz standardowy zoom EF-M 18-55mm f/3.5-5.6 IS STM. Dostępny jest także opcjonalny adapter EF-EOS M, który umożliwia współpracę z optyką z serii EF.

Aparat oferowany będzie w czterech wariantach kolorystycznych - czerni, bieli, czerwieni i w odcieniu srebrnego. Nowość ma trafić do sprzedaży w październiku. Cena EOS-a M w zestawie z obiektywem 22 mm ma wynosić ok. 800 dol., natomiast za aparat z zoomem 18 - 55 mm - ok. 300 dol.

Sprzedaż tabletu Nexus 7 wstrzymana

Pierwszy tablet Google'a - Nexus 7 cieszy się tak ogromną popularnością, że producent był zmuszony wstrzymać jego sprzedaż.
Problem dotyczy 16 GB wersjiNexusa, którą na stronie sklepu Google'a można kupić za 249 dol. Okazuje się, że firma nie jest w stanie na bieżąco realizować zamówień. Chętni są zmuszeni czekać na swój sprzęt nawet dwa tygodnie. Taka sytuacja nie może mieć miejsca, więc sprzedaż pojemniejszej wersji została tymczasowo wstrzymana. Tablet z 8 GB wbudowanej pamięci dostępny jest cały czas. Warto wiedzieć, że urządzenie mogą na razie zamawiać tylko Amerykanie - w naszym kraju jest to wciąż niemożliwe. Nie wiemy przy tym kiedy Google zdecyduje się na objęcie sprzedażą reszty świata, w tym Polski.
Tablet, na zlecenie giganta z Mountain View, wyprodukował Asus. Na wyposażeniu znalazł się 7-calowy ekran o rozdzielczości 800 x 1280 pikseli, czterordzeniowy układ Tegra 3 o taktowaniu 1,3 GHz z grafiką GeForce ULP, WiFi b/g/n oraz aparat 1,2 Mpix. Całość działa pod kontrolą Androida 4.1 Jelly Bean. Tak wyposażone tablety konkurencyjnych firm mogą kosztować nawet 2000 zł.

piątek, 20 lipca 2012

Sapphire HD 7970 6GN Toxic Edition Sapphire HD 7970 6GN Toxic Edition

Sapphire oficjalnie przedstawiła bardzo wyczekiwaną kartę graficzną Radeon HD 7970 6 GB Toxic Edition, która w tej chwili jest najszybszym jednoprocesorowym modelem na rynku. Oparta na rdzeniu Tahiti XT2 nowa karta jest jednocześnie pierwszą na świecie jednordzeniową kartą graficzną wyposażoną w aż 6 GB pamięci.
Standardowo urządzenie pracuje z częstotliwościami 1050/1500 MHz, jednak pierwszy parametr dynamicznie zmienia się w zakresie 1050-1100 MHz, zależnie od stopnia obciążenia karty. Po wciśnięciu przycisku Lethal Boost, taktowania HD 7970 6 GB Toxic Edition zwiększają się aż do 1200/1600 MHz. Osiągnięcie tak wysokich częstotliwości było możliwe przede wszystkim dzięki autorskiemu systemowi zarządzania energią – Sapphire Lethal Power Suite.
Stabilną pracę karty gwarantuje 10-fazowa sekcja zasilania, z czego 8 faz kontroluje pracę wyłącznie samego GPU. Pozostałe fazy pamięci przeznaczono dla pamięci oraz kontrolera pamięci. Dodatkowo, specjalnie dla Radeona HD 7970 6GB Toxic Edition, Sapphire stworzył podwójne ferrytowe dławiki Black Diamond, które – według pierwszych testów – obniżają temperaturę sekcji zasilania nawet o 40 stopni w stosunku do technologii wykorzystanych w kartach referencyjnych.
Dodatkowo w przypadku karty Sapphire HD 7970 6 GB Toxic Edition wykorzystano zmodyfikowane, chłodzenie Vapor-X oparte na dwóch 8 mm i dwóch 6 mm rurkach cieplnych oraz 90 mm wentylatorach z łożyskami zabezpieczonymi przed kurzem. Pomimo że zastosowany cooler Vapor-X opiera się na dość prostej zasadzie działania, karta graficzna chłodzona przy wykorzystaniu komory parowej osiąga niższe temperatury niż urządzenia chłodzone w sposób tradycyjny, z wykorzystaniem jedynie ciepłowodów i wentylatorów.

Wypełniony chłodziwem moduł, w którym panuje bardzo niskie ciśnienie zmniejszające temperaturę parowania, nagrzewa się do kilkudziesięciu stopni, po czym następuje zamiana wody w parę osadzającą się na naczyniach włoskowatych usprawniających oddawanie energii cieplnej do radiatora. Następnie para ulega skropleniu i już w stanie płynnym trafia z powrotem na gorącą powierzchnię komory stykającą się z rdzeniem. Proces ten stanowi cykl zamknięty, co zapewnia skuteczne obniżanie temperatury karty graficznej.
Darmowe oprogramowanie Sapphire TriXX umożliwia ręczne regulowanie napięć zasilających, kontrolowanie temperatury i w efekcie uzyskanie jeszcze wyższych częstotliwości zegarów procesora graficznego oraz pamięci. Dodatkowo, TriXX daje możliwość ręcznego sterowania prędkościami wiatraków oraz stworzenia czterech osobnych profili ustawień.

Sugerowana cena detaliczna karty SapphireHD 7970 6 GB Toxic Edition wynosi 2899 zł brutto.

Specyfikacja :

Podstawka chłodząca Zalman ZM-NC3


W ofercie Zalmana pojawiła się niedroga podstawka chłodząca pod notebooki – ZM-NC3.
Podstawka jest lekka (waży około 940 g) i ma bardzo prostą konstrukcję, dzięki czemu można ją przenieść w plecaku bez obawy o uszkodzenie. Ciekawym rozwiązaniem jest miniaturowy schowek na kabel oraz wtyczkę USB.
Urządzenie zostało wyposażone w 200 mm wentylator, który dzięki dużej średnicy cały czas pracuje na niskich obrotach (575 RPM), generując jedynie 20 dB, jednocześnie zapewniając odprowadzanie ciepła z obudowy notebooka. Podstawka jest zasilana z tylko jednego portu USB.
Cała wierzchnia część Zalmana ZM-NC3 pokryta jest drobną, metalową siateczką o dużej przepuszczalności powietrza. Przy krawędziach rozmieszczono gumowe nakładki na śrubki, których rolą jest utrzymywanie notebooka w stabilnej pozycji. Minimalistyczny design może przypaść do gustu zwolennikom prostoty.
Urządzenie przystosowane jest do pracy z laptopami o przekątnej ekranu od 12” do 17”. Wymiary podstawki Zalman ZM-NC3wynoszą 308(D) x 380(S) x 42(W) mm.
Sugerowana cena detaliczna podstawki wynosi 70 zł brutto

Nowe słuchawki pod patronatem Ferrari


Logic3 prezentuje nowe słuchawki stworzone w hołdzie dla ikony motoryzacji , jaką jest marka Ferrari. Dystrybucją w Polsce zajęła się  firma ASBIS.
Twórcy starali się zbliżyć do doskonałości właściwej legendarnym samochodom. - Ścisła współpraca z włoską marką, tak na etapie projektu jak i technicznego wyposażenia kolekcji, zagwarantowała odpowiedni poziom wykonania, który powinien prezentować sprzęt sygnowany przez niezawodne w każdym aspekcie Ferrari - mówi Ashvin Patel reprezentujący Logic3.
Serię tworzą dwie linie. Inspiracją dla The Scuderia Ferrari Collection stały się zawody F1, w których marka niepodzielnie króluje od 1950 roku, pozostając najbardziej utytułowanym teamem w historii. Z kolei The Ferrari Cavallino Collection wykorzystuje niebanalną grafikę logo firmy będącego jednocześnie symbolem luksusu - słynnego 'Cavallino Rampante' z aut GT. Każdy z modeli słuchawek został wykonany w jednym z 7 stylów z użyciem materiałów przypominających błyszczącą karoserię. Wykończenie jasną skórą przywołuje na myśl miękką teksturę tapicerki wnętrza ponadczasowych włoskich samochodów.
- Ferrari to klasa sama w sobie. Możliwość zaproponowania w ofercie sprzętu audio firmy Logic3, czyli producenta oficjalnie zatwierdzonego przez motoryzacyjnego giganta jest dla nas dużą nobilitacją - przyznaje Marcin Harasim, prezes zarządu ASBIS, dystrybutora słuchawek Logic3.

czwartek, 19 lipca 2012

NFS: Most Wanted 2012


Już dzisiaj możesz stać się posiadaczem wyjątkowej Edycji Limitowanej NFS Most Wanted wraz pakietami bonusowymi w cenie edycji standardowej, wybierając ofertę w jednym ze sklepów internetowych: www.empik.com, www.gram.pl, www.merlin.pl, www.sklep.gry-online.pl, www.sklepe.pl, www.euro.com.pl, www.ultima.pl
 




 

wtorek, 17 lipca 2012

Surface - Microsoft pokazał nowy tablet

Microsoft rzuca wyzwanie Apple - Surface to nowy tablet, który naprawdę stanowi konkurencję dla iPada.
Dziś w nocy na specjalnej konferencji Microsoft pokazał nowy, zaskakujący produkt - Surface. To  Tablet na pierwszy rzut oka bardzo przypominający iPada. Jednak bliższe spojrzenie pokazuje różnice - zarówno szereg nowatorskich pomysłów, jak i fakt, że Microsoft zamierza kierować swój produkt do szerszej grupy klientów.

Dużo nowych pomysłów

 

Jaki jest więc Microsoft Surface Ma ekran o przekątnej 10,6 cala - to więcej niż iPad (9,7 cala) ale też proporcje będą inne niż w produkcie Apple. iPad ma bowiem ekran 4:3 (niczym stare telewizory), Surface zachowuje proporcje 16:9, a więc panoramiczne, takie jak telewizory współczesne .
Elementem, któremu Microsoft poświęcił szczególnie wiele czasu podczas prezentacji były ochronne nakładki Touch Cover i Type Cover. Choć na pierwszy rzut oka przypominają one znany z iPada Smart Cover, to podobieństwo jest pozorne. Touch Cover ma 3 milimetry grubości, a na jej wewnętrznej stronie w pełni funkcjonalną klawiaturę dotykową. Z kolei mająca 5 mm Type Cover to klawiatura z cieniutkimi, ale normalnie klikającymi pod palcem klawiszami oraz touch padem. Touch Cover zbudowana jest z 7 warstw, których zadaniem jest precyzyjne odczytywanie nacisku, z jakim użytkownik dotyka powierzchni. Dzięki temu działanie systemu ma być bardzo precyzyjne, a jednocześnie ma on eliminować błędy wynikające z przypadkowego dotknięcia powierzchni. Touch Cover i Type Cover łączą się z tabletem dzięki magnesom - tak samo jak w przypadku iPada i jego osłony.
By Surface dał się wygodnie ustawić, z tyłu tabletu znajduje się wbudowana płytka-podstawka o grubości zaledwie 0,7 mm. Jeśli oprzemy na niej urządzenie, a z przodu podłączymy do niego jedną z pokryw z klawiaturą, Surface do złudzenia przypomina cieniutkiego laptopa.

Dla ludu i dla elit

 

By opisywać sprzęt dalej trzeba rozróżnić dwie linie Surface - jedna przypomina funkcjonalnością typowy tablet, druga to wyraźny krok w stronę ultrabooków, choć oba rządzenia wyglądają niemal identycznie.
Na początek Surface "prostszy”, działający pod kontrolą Windows RT. To ogłoszona w kwietniu wersja systemu operacyjnego przeznaczona specjalnie dla układów o architekturze ARM, a więc takich, jakie powszechnie wykorzystuje się w telefonach komórkowych, tabletach, twardych dyskach czy nawet dziecięcych zabawkach.

Oto charakterystyka Surface działającego pod Windows RT:
  • procesor: NVIDIA w architekturze ARM
  • ekran - dotykowy 10,6 cala ClearType HD
  • waga - 676 g
  • grubość - 9,3 mm
  • złącza - czytnik kart microSD, USB 2.0, wyjście Micro HD Video, 2x2 anteny działające w technologii MIMO (zwiększa przepustowość sieci)
  • oprogramowanie - Windows RT, Office Home & Student 2013 RT
  • pamięć - 32 GB lub 64 GB
  • premiera - wraz z premierą Windows 8 (jesień 2012)
  • cena - nieznana (spodziewane około 500 dolarów)
Druga wersja, wyraźnie bardziej zaawansowana, oparta jest na procesorze Intel i działa pod kontrolą typowego Windows 8 Pro. Jej parametry:
  • procesor - Intel Core i5 (Ivy Bridge)
  • ekran - dotykowy 10,6 cala ClearType Full HD (1080p)
  • waga - 903 g
  • grubość - 13,5 mm
  • złącza - czytnik kart microSDXC, USB 3.0, Mini DisplayPort Video, 2x2 anteny działające w technologii MIMO (zwiększa przepustowość sieci)
  • oprogramowanie - Windows 8 Pro, obsługa rysika
  • pamięć - 64 GB lub 128 GB
  • premiera - około 3 miesięcy po premierze Windows 8 (przełom 2012/2013?)
  • cena - nieznana (spodziewane około 500 dolarów)
 Czym różni się od swojego konkurenta od Apple ?
Ceny i daty premier oby urządzeń nie zostały precyzyjnie określone. Wiemy, że Surface Windows RT będzie dostępne wraz z premierą Windows 8 (jesień tego roku), a Surface Windows 8 Pro około trzech miesięcy później. Jeśli chodzi o ceny, to jedyna informacja brzmiała „będą porównywalne z podobnymi tabletami opartymi na architekturze ARM”. Innymi czyli iPadem, który kosztuje od 500 do 830 dolarów. Cen wersji z procesorem Intela nie znamy, ale 1000 dolarów wydaje się być prawdopodobne.

Działa, choć nie wszystko

Dziennikarze, którzy mieli okazję uczestniczyć w premierze Surface w Los Angeles i dotykali już urządzeń podkreślają m.in ich solidną, odporną konstrukcję, dobry ekran o dużych kątach widzenia. Niestety nie wszystko można było wypróbować - klawiatury Touch Cover i Type Cover prezentowano niepodłączone do tabletu.
Microsoft częściej miał pecha, niż szczęście do sprzętu. Wielkim sukcesem okazał się Xbox, jednak kompletną porażką była seria Zune czy telefon Microsoft KIN, który sprzedał się ponoć w... 503 egzemplarzach.
Tym razem firma stawia poprzeczkę wysoko. Surface to pierwsza poważna konkurencja dla iPada. W przeciwieństwie do przytłaczającej większości pozostałych tabletów ten niesie ze sobą coś nowego - zintegrowane z pokrywą klawiatury sprawiają, że łatwo zobaczyć Surface jako prawdziwie funkcjonalne urządzenie przydatne tam, gdzie nawet ultrabook jest za duży. Istotny jest też spójny system operacyjny - Windows 8 ma szansę stać się najbardziej nowatorskim od wielu lat systemem Microsoftu, a tablet na nim oparty może być naturalnym przedłużeniem stacjonarnych systemów. Wychodzimy z domu czy pracy i wszystko co potrzebne zabieramy ze sobą na swoim Surface - to naprawdę kusząca wizja.

Czy to się uda?

 

Na koniec nieco obaw. Microsoft pokazał bardzo ciekawe urządzenia. Surface Windows RT już istnieje - dziennikarze oglądali go i opisali jego działanie. Wersja Windows 8 Pro najwyraźniej nie działa dość dobrze, by pokazać ją ludziom. Zawsze gdy Apple prezentuje swoje produkty podaje konkretną datę premiery i cenę urządzenia, a zwykle zaraz potem uruchamia wstępne zamówienia. Tymczasem Microsoft obiecuje, ale nie podaje konkretów. To niebezpieczna taktyka - rozbudzone nadzieje łatwo zawieść.
Druga sprawa to sam sprzęt. O wersję ARM się nie boję - to sprawdzona platforma o znanych możliwościach. Jednak tablet z procesorem Intel i5, na którym ruszyć ma Windows 8 Pro jest nie lada wyzwaniem. Pojawiały się już zbliżone konstrukcje działające pod Windows 7, ale ich podstawową wadą był czas działania na baterii nie przekraczający zwykle 3 godzin. Niepokoi, że Microsoft nie zająknął się na temat żywotności Surface - czyżby ta kwestia sprawiała problem, a prace były na tyle mało zaawansowane, że nie można się pochwalić ich wynikami?
Oby moje obawy były płonne, bo muszę przyznać, że Microsoft Surface zapowiada się świetnie i daje powiew świeżości w mocno już zatęchłym rynku tabletów. Trzymam kciuki!

Tablet - kupić z Wi-Fi czy 3G?

 
Tablet, jako urządzenie typowo mobilne kojarzy nam się przede wszystkim z dostępem do internetu z jakiegokolwiek miejsca. Często, decydując się na zakup tabletu wybieramy wariant z modułem umożliwiającym łączność w sieciach 3G. Czy to jednak konieczne? Okazuje się, że nie zawsze. Istnieją również inne sposoby, które pozwolą nam zapewnić łączność w sieciach komórkowych, a przy tym zaoszczędzić kilkaset złotych na samym tablecie.

Bez 3G ani rusz, ale

Wielu z nas nie wyobraża sobie tabletu bez modemu 3G. Wszak chcemy mieć zawsze połączenie z internetem, a nie tylko będąc w zasięgu sieci bezprzewodowych Wi-Fi. Kupując tablet z modułem 3G musimy jednak liczyć się z wyższą ceną za urządzenie. Dla przykładu taki iPad 2będzie nas kosztować co najmniej 500 złotych więcej (według cen z Apple Store), gdy zdecydujemy się na wariant Wi-Fi + 3G. W przypadku tabletów z Androidem nie jest inaczej, choć tutaj różnica w cenie wynosi zazwyczaj około 300 złotych, a więc nieco mniej. Pytanie jednak brzmi: czy można coś zrobić, aby obniżyć koszty zakupu tabletu, a mimo wszystko cieszyć się połączeniem z internetem w każdym miejscu?

Słów kilka o tetheringu

Być może obiło wam się o uszy słowo tethering? To nic innego, jak metoda umożliwiająca współdzielenie połączenia internetowego z jednego urządzenia innemu, na przykład z telefonu na komputer. Tethering może być realizowany zarówno drogą bezprzewodową (Wi-Fi lub bluetooth PAN) lub kablowo (za pomocą połączenia poprzez porty USB). Zasada działania jest jednak taka sama. Jedno z urządzeń współdzieli połączenie innemu i tak oba mogą swobodnie być wykorzystywane do przeglądania sieci web.

W dobie mobilnego internetu

Jeśli posiadamy telefon komórkowy wraz z umową na czas określony z operatorem, to albo już mamy paczkę danych, którą możemy wykorzystać na internet,  lub też możemy się o nią postarać. W tym przypadku miesięczny koszt wyniesie nas około 25-30 złotych (są to średnie wartości), co w przypadku całkowitych wydatków przez okres dwóch lata daje nam powiedzmy 600 złotych, czyli sumę, którą musimy dołożyć do iPada 2 w wariancie Wi-Fi + 3G. Pamiętajmy jednak, że sam tablet z modemem 3G, to jeszcze nie wszystko, bo i tak będziemy musieli postarać się o dostęp do mobilnego internetu, który w najlepszym przypadku będzie nas kosztować właśnie około 30 złotych miesięcznie. Tak więc wydatki rosną
Konkluzja z powyższej analizy jest prosta. Jeśli już dysponujemy smartfonem z Androidem lub innym, to lepiej zdecydować się na zakup tabletu w wersji „Wi-Fi only”. Udostępnianie połączenia drogą bezprzewodową dla tabletów z telefonów jest bardzo proste w przypadku urządzeń wyposażonych w Androida czy Windows Phone. Problem pojawia się w przypadku iPhone'a, gdyż Apple nie pozwala na jako taki tethering. Jedynie urządzenia z jailbreakiem (odblokowane) mogą być wykorzystane w tym celu. W rzeczywistości nie jest jednak tak źle. Wystarczy aktywować w iPhone usługę modemową i następnie sparować iPada z telefonem za pomocą bluetootha. Drugim rozwiązaniem jest osobisty hotspot Wi-Fi, który również z powodzeniem możemy aktywować w iOS. Efektem ubocznym będzie jednak znacznie szybsze zużycie baterii w smartfonie
Musimy jednak pamiętać o limicie danych, który posiadamy w abonamencie. Kilka nowych programów pobranych ze sklepu z aplikacjami, poczta e-mail, aktualizacje oprogramowania to wszystko skutecznie przyczynia się do wykorzystania naszej paczki. Korzystajmy więc z tetheringu lub udostępniania połączenia innymi metodami z rozwagą. Tym bardziej, gdy po przekroczeniu limitu nasz operator nalicza dodatkowe opłaty, a nie zmniejsza tylko prędkość transferu danych. Lepiej dmuchać na zimne niż później rozczarować się niemiło wysokim rachunkiem od operatora.

Komu więc tablet z 3G?

Na tablet z 3G powinniśmy zdecydować się w momencie, gdy bardzo intensywnie korzystamy z internetu na urządzeniu. Na przykład oglądamy filmy w serwisie YouTube czy strumieniujemy muzykę bezpośrednio z dysku internetowego. Wtedy też bez paczki w postaci kilku(nastu) gigabajtów na dane się nie obejdzie, a internet oferowany z telefonem na pewno nie zaspokoi naszych potrzeb.
Jaki tablet wybrać - z 3G czy z WiFi? Wszystko o tabletach znajdziesz w serwisie Tablety.pl

Pełnoprawny komputer za 25 dolarów sprzedaje się w szaleńczym tempie

 
W ubiegłym tygodniu do sprzedaży trafił komputer Raspberry Pi - oparty o Linuksa, maleńki i kosztujący zaledwie 25 dolarów sprzęt. Zapotrzebowanie na niego przebiło najśmielsze oczekiwania producentów.
Komputer trafił do sprzedaży u dwóch dystrybutorów. Tuż po tym, jak wystartowała u nich sprzedaż sprzętu, ich strony... padły. W dość krótkim czasie udało się je jednak przywrócić do działania. Dosłownie w ciągu paru godzin sprzedano wszystkie 10 tysięcy wyprodukowanych w pierwszym rzucie sztuk.
To o tyle znaczące, że komputer ten został stworzony przez Raspberry Pi Foundation - opartą o wolontariuszy organizację non-profit, która stworzyła go głównie z myślą o szkołach na całym świecie.
Zapotrzebowanie na tak tani komputer przebiło najśmielsze oczekiwania. Czy po tak wielkim sukcesie z podobnym projektem wystartuje jakaś komercyjna firma?

Wkrótce będziesz wiedział, kto podgląda cię na Facebooku ?

 
 Facebook zawsze zarzekał się, że nigdy tego nie zrobi, ale kto wie, może nadszedł jednak czas na zmianę tej decyzji.
Najnowsze plotki mówią, że Facebook może wreszcie udostępnić użytkownikom informacje na temat tego, kto ostatnio przeglądał ich profile.
Skąd taka zmiana? The Indenpendent sugeruje, że coraz większym problemem na tym serwisie są... stalkerzy, osoby, które za jego pośrednictwem śledzą innych.
Seth Meyers, psycholog, stwierdził nawet, że:
Sprawdzenie Facebooka w celu sprawdzenia, co właśnie robi "eks" jest niczym narkotyk.
Jak dalej podaje The Independent, w ciągu ostatnich trzech lat liczba osób uzależnionych od sieci i technologii zwiększyła się o 30 procent. Codziennie na Facebooku loguje się 526 milionów ludzi, o 41 procent więcej niż rok temu. Nietrudno sobie wyobrazić, że wśród tej masy jest sporo potencjalnych "kandydatów na stalkerów".
To byłaby naprawdę spora zmiana dla Facebooka. Zobaczymy czy faktycznie dojdzie do skutku. Zwłaszcza, że The Independent to jednak brytyjski tabloid, a więc źródło czasami wątpliwe...

poniedziałek, 16 lipca 2012

iPhone 5 jednak w sierpniu?


iPhone 5. Spodziewaliśmy się go we wrześniu lub październiku. Tymczasem najnowsze plotki ze świata nowych technologii mówią o tym, że kolejna generacja smartfona Apple może zadebiutować o wiele wcześniej.
Powołując się na wiarygodne, branżowe źródła, serwis KnowYourMobile pisze, że iPhone'a 5 zobaczymy w trakcie konferencji Apple, która odbędzie się siódmego sierpnia. Czy jest to możliwe? iPhone 4S zadebiutował w październiku, ale już poprzedni model - iPhone 4 - został pokazany światu w czerwcu. Można więc założyć, że sierpień jest tak dobrą datą jak każda inna.
A co mówią o tej plotce analitycy branżowi? Charles Golvin z firm Forrester powiedział magazynowi Wired, że to dobry moment, by telefon został pokazany światu. Apple mogłoby wykorzystać okres, w którym uczniowie wracają do szkół. Zdaniem Golvina, Tim Cook i spółka mogliby jednak mieć problem z dostarczeniem odpowiedniej ilości smartfonów na rynek w krótkim czasie, a potrzebowaliby jeszcze zgody Federalnej Komisji Komunikacji na rozpoczęcie sprzedaży urządzenia.
Golvin twierdzi więc, że bardziej prawdopodobnym scenariuszem jest premiera iPhone'a 5 na przełomie września i października i skupienie się Apple na podbiciu rynku przed i w trakcie gorącego okresu świątecznego.

sobota, 14 lipca 2012

GTA V - 2 nowe screeny !!!

Udzielając odpowiedzi na pytania fanów na swoim oficjalnym blogu Rockstar nieoczekiwanie udostępnił dzisiaj aż dwa nowe screeny z GTA V. Udowodnili tym samym, że gra istnieje i ciągle nad nią pracują - tak na wypadek, gdybyście o tym nie wiedzieli i potrzebowali potwierdzenia.

Przedstawiciel Rockstara stwierdził, że jego firma zawsze udostępniała materiały ze swoich gier w sporych przedziałach czasowych i wciąż mają zamiar działać w ten sposób. Dlatego nie powinniśmy spodziewać się żadnego trailera w najbliższej przyszłości i zostajemy z dwoma screenami.
 Oto one :

Kliknij w obrazek aby powiększyć

Kliknij w obrazek aby powiększyć

piątek, 13 lipca 2012

 
Alex Hutchinson, producent gry Assassin's Creed III, podczas swojego wystąpienia na San Diego Comic-Con, potwierdził, że PC-towa wersja gry nie ukaże się w ostatnim dniu października, równo z edycjami konsolowymi. Wyjawił jednak, że nie trzeba będzie na nią długo czekać.

Ponieważ wszystkie informacje znalazły się już w tytule i we wstępie, tu drogi czytelniku, dowcip:
Przychodzi Asasyn do lekarza i mówi: "Panie doktorze, coś mi strzyka w łokciu". A lekarz na to: "To zatrute ostrze".

A na poważnie: zgodnie ze słowami Aleksa Hutchinsona Assassin's Creed III na PC nie ukaże się 31 października, a kilka tygodni później. Na pewno jednak, jak zapewnia producent, "przed Gwiazdką".

środa, 11 lipca 2012

Instalacja Windows XP - krok po kroku

System operacyjny Windows ma to do siebie, że już po kilku miesiącach użytkowania zapycha się i zaczyna mocno zwalniać. Komputer uruchamia się wolniej, a proste czynności zajmują tyle czasu co na komputerze z przed kilku lat. Wytrwali chwytają się pomocy różnych narzędzi do czyszczenia systemu, niestety działają one z różnym skutkiem i zwykle pomagają tylko na chwilę. Krótko mówiąc reinstalacji Windows nie uniknie nikt. Dziś pokażemy wam jak sprawnie i bez nerwów sformatować partycję systemową i zainstalować ponownie świeży system operacyjny. Zapraszam. Od czego zacząć?
Największym problemem na początku może być fakt, że wiele osób posiada tylko jedną partycję systemową. Dotyczy to głównie komputerów kupowanych w super i hipermarketach. Do instalacji świeżego systemu będziemy musieli sformatować systemową partycję C. Oznacza to, że wszystkie dane z niej znikną. Więc przed przystąpieniem do procesu instalacji należałoby przenieść wszystkie nasze dokumenty z partycji C oraz pulpitu na inną partycję lub na nośniki DVD lub pamięci pendrive.
Jeżeli to zrobimy jesteśmy już na dobrej drodze. Jest jeszcze jedna rzecz, którą warto zrobić przed formatem. Jeżeli nie wiemy dokładnie jakie modele urządzeń posiadamy w komputerze należy spisać sobie je na kartce dopóki posiadają one zainstalowane sterowniki. W tym celu należy wejść do menadżera urządzeń i spisać modele następujących urządzeń: karta graficzna, karta dźwiękową oraz wszystkie karty sieciowe. Nie zapomnijmy o płycie głównej, której model sczytamy dzięki programowi Everest. Znając wersję posiadanych urządzeń będziemy mogli łatwo odnaleźć nowe wersje sterowników, które będą nam potrzebne po zainstalowaniu Windows. Proponuję wyszukać je jeszcze przed instalacją systemu i skopiować sobie na później, na pendrive lub CD. Odpowiednie sterowniki bardzo łatwo jest znaleźć wpisując ich dokładną nazwę i model w wyszukiwarce google. Lub po prostu wchodząc na stronę producenta.
OK. Upewniliśmy się, że na systemowym dysku (zwykle C) i pulpicie, który również znajduje się na partycji systemowej nie zostały żadne ważne i potrzebne pliki. Mamy też przygotowane sterowniki do naszego sprzętu. Co teraz?
Instalacja systemu Windows XP
Teraz śmiało możemy włożyć płytę CD z oprogramowaniem do napędu i wykonać restart komputera. By uruchomił się instalator Windows w BIOS musi być ustawione pierwsze botowanie z napędu CD/DVD. Jeżeli na ekranie post nie wyświetla się literka uruchamiająca wybór urządzenia do botowania (BOOT MENU) to będziemy musieli udać się właśnie do BIOS. W BIOS odnajdujemy opcję FIRST BOOT DEVICE (lub podobną) i ustawiamy tam za pomocą klawiszy PAGE UP/PAGE DOWN napęd, w którym umieściliśmy płytkę z Windows. Gdy wszystko będzie poprawnie ustawione i wykonamy ponownie restart komputera to na ekranie pojawi się następujący komunikat:


Oznacza to, że komputer odnalazł płytę z systemem. Wciskamy wtedy dowolny klawisz na klawiaturze by instalator wystartował.


Teraz instalator zacznie ładowanie potrzebnych mu plików i sterowników.
Kolejny etap to potwierdzenie rozpoczęcia instalacji. My wybieramy ENTER czyli instalacja Windows XP.


Licencja ? aby przejść dalej należy ją zatwierdzić wciskając F8.


Jeżeli nie mamy nowego dysku tylko instalujemy świeży system i usuwamy stary pojawi się taki komunikat:


My oczywiście wybieramy ESC ? czyli instalacja świeżej kopii Windows
Na moim dysku miałem dwie partycje jedna 8GB zaś druga 30GB. Do instalacji Windows XP zalecam stworzyć partycję co najmniej 20GB. Sam system tyle nie wymaga, ale będziemy potrzebowali więcej miejsca na programy, które będą się instalowały na dysku systemowym.
Wybieramy więc partycję C: i klikamy ENTER.



 Następnie pojawi się taki oto ekran:



Tutaj należy wybrać opcję Formatuj partycję stosując system plików NTFS (Szybkie) i klikamy ENTER.
Teraz instalator przeprowadzi formatowanie i rozpocznie kopiowanie plików z płyty CD.


Po kilku minutach nastąpi samoczynny restart



Po wykonaniu restartu ponownie pojawi się opcja: Dowolny klawisz spowoduje rozruch z dysku CD. Należy wtedy odczekać kilka sekund nie wciskając żadnego przycisku. Nie chcemy przecież by instalator uruchomił się od początku. Gdy odczekamy kilka sekund powiadomienie to zniknie i będzie kontynuowana rozpoczęta kilka minut temu instalacja systemu.
Po chwili pojawi się taki oto ekran:


Teraz możemy pójść do kuchni i zrobić sobie kawę lub herbatę. Po kilku minutach będziemy znowu potrzebni.


Tutaj klikamy Dalej
Na kolejnym ekranie wpisujemy dowolne dane do widocznych pól i klikamy Dalej



Instalator poprosi nas o podanie klucza instalacji

\

Po jego podaniu klikamy dalej i na kolejnym ekranie wpisujemy wymyśloną nazwę komputera i klikamy Dalej. Tworzenie hasła administratora nie jest wymagane ale zalecane.


 I czekamy dalej, W zależności od szybkości komputera proces ten może potrwać od 10minut do nawet 30minut. Po skończeniu instalacji nastąpi samoczynny restart komputera. Wtedy możemy wyciągnąć płytę CD z napędu by instalator nie próbował się znowu uruchamiać.
 

 Chwilę później…


Po restarcie nastąpi pierwsze uruchomienie systemu. Zostaniemy przywitani komunikatem Zapraszamy! Teraz poświęcimy 2-3 minuty na końcową konfigurację komputera. Klikamy Dalej.



Wybieramy opcję automatycznych aktualizacji i ponownie klikamy Dalej


Kto będzie używać tego komputera? Musimy wpisać co najmniej jednego użytkownika. I oczywiście Dalej.


Dziękujemy! Instalator zakończy właśnie pracę. Klikamy Zakończ


Kolejnym ekranem jest ekran powitalny Zapraszamy i po chwili ukazuje nam się pulpit świeżutkiego i czystego jak łza systemu Windows XP.


Od tego momentu zaczynamy instalowanie wcześniej ściągniętych z Internetu sterowników w kolejności:

- płyta główna
- restart PC
- karta graficzna
- restart PC
- karta dzwiękowa
- restart PC
- karty sieciowe
- restart PC
Po zainstalowaniu wszystkich sterowników możemy rozpocząć personalizowanie systemu. Instalujemy wszystkie potrzebne nam programy, komunikatory i cieszymy się z nowego i szybko działającego systemu Windows.

Powodzenia!