Najczęściej w Internecie dyskutujemy o
smartfonach Apple, Nokii oraz HTC. Najpopularniejsze modele to iPhone
4S, Nokia Lumia oraz iPhone 4.
Nie chodzi jednak o to, jakie smatrfony są najpopularniejsze w Polsce (mają największy udział w rynku) lecz o
te, o których najczęściej dyskutujemy i które najbardziej pobudzają
wyobraźnię. Tak przynajmniej wynika z badania przeprowadzonego w
listopadzie przez firmę Brand24, zajmującą się monitorowaniem marek w
Internecie.
Co ciekawe - o różnych produktach rozmawiamy w różnych miejscach w Sieci. Dyskusje na temat
Apple toczą się mniej więcej w tym samym stopniu na forach,
blogach czy Facebooku, ale już informacji o Sony Ericssonie najwięcej wymieniamy na forach.
Zastanawiający jest też fakt, że na wykresie popularności modeli
smartfonów znajdują się urządzenia, których nie ma na polskim rynku, lub
- jak w przypadku serii LG
- występują u nas pod inną nazwą (na świecie smartfony LG nazywane są
Optimus, u nas ze względu na zarejestrowany znak towarowy - Swift).
Zgadzacie się z wynikami badania?